Importer: HUSKY POLSKA  RAM MARCIN GÓRNIK
Nasz adres: ul. Czachowskiego 4, 26-600 Radom, tel.: (0prefix48) 36-33-194. fax (0prefix48)  362-90-45
e-mail: ram@ram.pl


  instalacja w  kuchni
 

Tak wygląda kuchnia tuż przed montażem systemu odkurzania. Szafki, pochłaniacz, zmywarka, kuchenka, lodówka .... 

 ... wszystko w trakcie montażu.  

 

 

 

 • wyprowadzenie rurociągu

  Instalacja w kuchni powinna być zaplanowana na etapie planowania układu sprzętu kuchennego. Ważne są tu dwa elementy : minimalizacja długości trasy rurociągu oraz uniknięcie "zderzenia" z inną instalacją. Pamiętajmy że w miejscu instalacji mebli kuchennych spotykają się : instalacje elektryczne, instalacje wodociągowe, instalacje odpływowe, instalacje wentylacyjne. Najwięcej "różnych rurek" można spotkać pod zlewem. Zwykle tam również montowana jest szufelka automatyczna, dlatego w "tamtej okolicy" proponujemy wyprowadzić kuchenną część naszej instalacji.


  W trakcie prac wykończeniowych (wylewki, układanie płytek) pamiętajmy o zabezpieczeniu wlotu. Przewód sterujący dobrze jest zawinąć kilka razy wokół wyprowadzonej rury i zakleić taśmą samoprzylepną. Otwór najlepiej zatkać a nawet zakleić zaślepką na rurę VC-1000. Montaż rozpoczniemy wtedy od odcięcia tego elementu, ale z  gwarancją że wnętrze rurociągu nie posiada "przypadkowego" cementowego wypełnienia. Prowadziło by to do bardzo kosztownej naprawy jeszcze przecież nie działającej instalacji. O nerwach osób zainteresowanych już nie  warto wspominać ;-).

   

 • układanie i montaż rur ssących


  Teraz warto pobawić się naszymi "klockami".  Wszystkie elementy należy ułożyć, zaczynając od wyboru miejsca instalacji szufelki.

   

   

 • Planując instalacje warto pamiętać o zestawie kuchennym - miękkim wężu do sprzątania tylko w kuchni. Zapewni nam to komfort oraz sterylność. Nie będziemy przecież w kuchni używać węża którym sprzątamy np. przedpokój.  Półki w / na szafkach kuchennych też wymagają odkurzania. Dotarcie do każdego zakamarka nie będzie problemem jeśli o tym pomyślimy na tym etapie budowy instalacji kuchennej. A wystarczy tylko wyprowadzić dodatkowe gniazdo VC-82 montowane bezpośrednio na rurze wewnątrz szafki. 

 

 

 • dobry plan + precyzja = bezawaryjność
 • Oczywiście to wiedzą wszyscy. Pamiętajmy jednak że nasza instalacja działa zależnie co oznacza że jeśli szczególnie w tym miejscu, w wyniku błędnego, mało precyzyjnego montażu, nie dokładnego ustawienia szafki czy przez brak ogradowania instalowanej rury,  możemy  doprowadzić do nieszczelności całego układu.

    

   

 • ostateczna przymiarka i montaż

  Tak przygotowaną instalację ...

  ... możemy śmiało "zamykać" w zabudowie kuchennej.

 • po instalacji

precyzyjny montaż to podstawa poprawnego działania

 

dopiero teraz możemy przeprowadzić pierwszy test

 

 

     ... i pozamiatane ;-)

 

 

 

 

szybko i skutecznie  ...  a zaoszczędzony czas mamy "w kieszeni" !

 

 

 • gwarancja zadowolenia użytkownika

  Dopiero teraz możemy przekazać do użytkowania kuchenną część naszej instalacji. Pamiętajmy !  Podstawą naszej oferty jest między innymi : Czas dla Rodziny  naszego klienta, uzyskiwany szybkim sprzątaniem. Gwarantuje to sprawna precyzyjnie wykonana instalacja, której bezawaryjną  pracę nasi instalatorzy przewidują przez  minimum 10 lat.  Dzięki temu  naszymi klientami zostają użytkownicy takich :

  wspaniałych, nowoczesnych i rodzinnych domów.