możliwości instalacji
  1. Obiekt w trakcie budowy - instalacje najłatwiejsze do wykonanie. Wszelkie prace instalacyjne można wykonać przy okazji montażu instalacji np.: wodnych, elektrycznych bądź cieplnych. Idealnie jest ustalić instalacje centralnego odkurzania jeszcze na etapie projektowania budynku.

  2. Obiekt w trakcie remontu - stopień trudności wzrasta, ale jedynie o problemy związane z montażem instalacji pomiędzy piętrami oraz. Zwykle jest to już istniejący szyb wentylacyjny lub ( w trudnych przypadkach) ominięcie stropu na zewnątrz budynku. Nie bez znaczenia jest wybranie odpowiednich miejsc na gniazda ssące.

  3. Obiekt w trakcie użytkowania - W budynkach już zamieszkałych również istnieje możliwość montażu instalacji centralnego odkurzania. Wymaga to trochę więcej pracy i pomysłowości, lecz po niewielkich zabiegach zalety wynikające z posiadania takiej instalacji wielokroć przewyższają niedogodności drobnych przeróbek, jakie należy wykonać, oraz dodatkowej organizacji życia domowego, umożliwiającej prace ekipie montażowej. Przeróbki głównie polegają na ukryciu rurek w ścianie (np.: w narożniku) przy pomocy gips-kartonu oraz na wyszukaniu odpowiednich miejsc na później montowane gniazda ssące. Dla profesjonalnej firmy instalacyjnej nie stanowi to problemu. Wielu klientów z uwagi na doskonałą znajomość konstrukcji własnego domu no i nie wątpliwie minimalne choćby doświadczenie uzyskane przy montażu np.: umywalki, decydując się na własnoręczne wykonanie instalacji, uzyskuje bardzo dobry efekt. Ułatwiona jest również zmiana organizacji życia domowego na czas instalacji.

Importer: HUSKY POLSKA RAM MARCIN GORNIK
Nasz adres: ul. Czachowskiego 4, 26-600 Radom, tel.: 48 / 36-33-194. fax 48 / 362-90-45
e-mail: ram@ram.pl