silna wola
 
Silna wola? Co to za strona? O co tu chodzi? Jakie to ma powiązanie z odkurzaczem?

                                                                                                                   - już tłumaczę:

 

   Prezentacje systemu HUSKY prowadzone w naszym kraju są bardzo pouczające. Można dowiedzieć się wiele o samym systemie ale i o ... naszym społeczeństwie. Okazuje się, że  warunki naszej gospodarki nie nastrajają optymistycznie. Wiele osób  spotykanych na prezentacjach jest skrajnie niezadowolone ze swego położenia. Prawdę mówiąc poszukują nowego tematu z powodu trudnej sytuacji w której się znaleźli : utrata miejsca pracy, nie rentowna firma, zdarzenie losowe, które pozbawia nagle stałego dochodu ...  - to tylko główne powody. Są sytuacje, które zabijają SILNA WOLĘ  nawet u najodporniejszych. Ludzie ci w stresie, pozbawieni optymizmu i załamani niepowodzeniami szukają szczęścia np.: wysłuchując naszej propozycji współpracy. I ...  tym razem również nie znajdują rozwiązania. Dlaczego ? Dlatego że nie stanowią oparcia w odczuciu ich potencjalnych klientów. Nie można wmawiać klientowi że "instalacja będzie działała dobrze przez wiele lat" , jeśli sami w to nie wierzymy. Od razu widać niezdecydowanie i ... smutek. Jest to gwarancja NIEPOWODZENIA. Osoba posiadająca wyżej opisane cechy  nie ma szans na pozyskanie klienta.  Potrzebna jest silna wola i konsekwencja w działaniu. Wiadomo, zawsze na początku jest trudno. Nasi klienci szukają dostawcy pewnego, doskonale znającego produkt, uśmięchniętego, uprzejmego, pełnego optymizmu, zadbanego, znającego własną rolę w układzie klient - sprzedawca. Aby zdobyć zamówienie trzeba posiadać cechy "dobrego kierowcy", czyli osoby z którą inni  nie boją się podróżować np.: samochodem jako pasażerowie.  A kto ma takie cechy ? Mają je osoby zdecydowanie kroczące w stronę prowadzącą do osiągnięcia sukcesu. Osoby konsekwentne z  silną wolą. 

Jeśli trafiłem - masz taki problem i nie wiesz jak to zmienić - spróbuj tak : 

Hanna Hamer
Strategia kształtowania silnej woli

Jeśli uważasz, że słaba wola jest twoją piętą achillesową, dostosuj do swoich możliwości, potrzeb i sytuacji zewnętrznej taką oto strategię przeciwdziałania słomianemu zapałowi.

1. Ustal, które cele są na pewno twoje własne, bo cudze oczekiwania, sprzeczne z tym, co nam w duszy gra, realizuje się ze znacznie mniejszym zapałem. Zamień słowo „muszę” na „chcę”.

2. Zrób listę doraźnych i długofalowych korzyści, jakie odniesiesz, realizując ważny cel.

3. Podziel go na mniejsze, bo duży cel przytłacza, obezwładnia, zniechęca. Łatwiej pokonasz barierę emocjonalną.

4. Każdy z celów cząstkowych poddaj wizualizacji - tzn. wyobraź sobie plastycznie, używając wszystkich zmysłów, swoją satysfakcję po konsekwentnej cząstkowej realizacji zamierzeń, pozytywne reakcje otoczenia i obiektywne korzyści zewnętrzne. Ta technika pozwoli ci „ładować akumulator” w trudnych chwilach zwątpienia.

5. Ustal kolejność i zaplanuj realistycznie czas osiągania podcelów. Uwzględnij marginesy czasowe. Nie narzucaj sobie zbytniego reżimu, bo nie wytrzymasz własnego terroru i potem uznasz, że skoro coś się zawaliło, to w ogóle nie warto kontynuować wyznaczonego kierunku działania. Uwzględnij w planie czas na relaks, ostrą chandrę, chorobę i inne nieprzewidziane zdarzenia.

6. Poinformuj ważne dla siebie osoby, że zaczynasz coś nowego. Wstyd powstrzyma cię przed niepotrzebnym wycofaniem się z powziętego zamierzenia.

7. Spróbuj włączyć kogoś sympatycznego i życzliwego w rozpoczynaną właśnie aktywność - będziecie się wspierać, a poczucie lojalności i obawa przed utratą zaufania dodadzą ci siły.

8. Zrób wreszcie ten najważniejszy pierwszy krok. I zawsze kończ rozpoczętą czynność.

9. Skoncentruj się, najbardziej jak możesz, na wykonywanej aktualnie czynności.

10. Jeśli czujesz, że mimo wszystko zapał słabnie i masz dość, zacznij stosować techniki relaksacji i/lub nagradzać siebie za każdy kolejny krok prowadzący w stronę upragnionego celu. Jeżeli nagród będzie dużo, twoja przyjemność wzrośnie razem z szansą na wytrwanie. Pozytywne emocje sprawią, że szybciej się nauczysz, na dłużej zapamiętasz, łatwiej sobie przypomnisz.

11. Nie pozwól sobie na nudę, rób przerwy i odpoczywaj, ale nie folguj sobie zbytnio - pracuj przynajmniej pół godziny.

12. Uzupełniaj co pewien czas listę korzyści, aby mieć pewność, że nie umknęło ci nic ważnego. Skupiając na nich uwagę, utrzymujesz motywację na przyzwoitym poziomie.

Taka strategia utrwala przekonanie o rzeczywistym wpływie na swoje życie. Poczucie kontroli i sprawstwa jest ważnym źródłem radości życia. Silna wola to po prostu mieszanka ambicji, zdyscyplinowania i wytrwałości w dążeniu do ważnego celu - efekt wrodzonych predyspozycji i wyuczonych postaw. Mamy wpływ na swoje życie niezależnie od typu układu nerwowego, z jakim przychodzimy na świat. Dobrze, gdy otoczenie wspiera nasze wysiłki w realizacji celów. Ale gdy przeszkadza - nie dajmy się.

 

POSPRZĄTAJ NAJPIERW WŁASNE PODWÓRKO !

 

 

Niech dołożą się do rancza.

John był od wielu lat jednym z najlepszych sprzedawców odkurzaczy w Kanadzie.  Ludzie w jego firmie zmieniali się znużeni monotonią , a on niezmiennie z takim samym zaangażowaniem sprzedawał odkurzacze. Wszyscy pytali, czy go to nie nudzi. Odpowiadał, że nie. 

- To pewnie masz niewiarygodną smykałkę do handlu i każdemu potrafisz wcisnąć odkurzacz ? - pytali znajomi.

 - Siedem na dziesięć osób mi odmawia - przyznał się John.

 - Jakim cudem więc chce ci się rano wstawać do pracy i wykonywać tak nudną i ciężką robotę ? - dopytywali. 

- Nie mam z tym kłopotów. Bo ja mam cel, chcę mieć ranczo. Zbieram na nie już od dawna i dlatego każdemu, kto kupi ode mnie odkurzacz, jestem wdzięczny. Choć o tym nie wie, dorzucił się do mojego rancza, a przecież nie musiał tego robić. A jak już dorzuca, to trzeba mu coś dobrego dać w zamian, ja daję odkurzacze.

 

Importer: HUSKY  POLSKA  RAM MARCIN GÓRNIK
Nasz adres: ul. Czachowskiego 4, 26-600 Radom, tel.: 48 / 36-33-194. fax 48 / 362-90-45
e-mail: ram@ram.pl