silnik i trójstopniowa turbina
     Sercem odkurzacza jest  SILNIK napędzający TRÓJSTOPNIOWĄ TURBINĘ !     Te  kluczowe   elementy wytwarzają siłę ssącą wywołującą podciśnienie. Aby jednostka centralna była wydajna, niezbędna jest perfekcja wykonania tych elementów. Silnik , jako jednostka napędowa, winien charakteryzować się dużą mocą. Turbina to zwykle oczko w głowie każdej fabryki odkurzaczy. Od jej sprawności zależy skuteczność pracy całego systemu centralnego odkurzania. 

        

            

   

Aby zespół napędowo-ssący pracował długo, wydajnie i bezawaryjnie, inżynierowie przeprowadzają testy mające na celu wyeliminowanie każdej przyczyny , mogącej wywołać jego awarię. Bardzo precyzyjną operacją jest również połączenie tych dwóch elementów. Wiąże się to z precyzyjnym montażem z użyciem niezbędnych do tego celu przyrządów - wyważarek sterowanych elektronicznie. Efektem tej operacji jest powietrzna pompa ssąco-tłocząca o idealnie dobranych ciężarach  wirnika silnika oraz ŁOPATEK

 TRÓJSTOPNIOWEJ TURBINY

Na dzień dzisiejszy efektem wieloletnich prób i doświadczeń są OBECNIE STOSOWANE W ODKURZACZACH HUSKY elementy napędowe GWARANTUJĄCE TYSIĄCE GODZIN BEZAWARYJNEJ PRACY. 

Jedynym elementem wymagającym okresowego przeglądu, są SZCZOTKI SILNIKA zużywające się na skutek tarcia o komutator wirnika w silniku, co jest niezbędne do przekazania prądu zespołowi elektromagnesów wirnika. Firma HUSKY zadbała o komfort użytkownika końcowego. 

KAŻDA JEDNOSTKA CENTRALNA HUSKY 

POSIADA DODATKOWY - ZAPASOWY ZESPÓŁ SZCZOTEK 

 dostarczany  "bezpłatnie"  wraz z urządzeniem !

Budowa systemu pozwala na własnoręczną ich wymianę, bez potrzeby wysyłania sprzętu do serwisu. Wykonanie tej czynności można również zlecić instalatorowi Husky.

Nie warto jednak o tym myśleć zbyt wcześnie ponieważ

nowe szczotki będą pracowały 1000 godzin !

a kolejne 1000 wytrzyma komplet zapasowy !

Łącznie to 83 doby ciągłej pracy lub 2000 dni  jeśli  będziemy odkurzać codziennie po 2 godziny.

Praktycznie to nie możliwe lub zbędne. Z doświadczenia wynika że szczotki zużyjemy dopiero za

kilkanaście lat ! 

Nie warto więc się tym przejmować ;-)

Odkurzacze posiadają również 

SYSTEM AUTO-STOP

który w razie "stwierdzenia" zużycia szczotek automatyczne odłączy pracującą jednostkę.

Nowy odkurzacz normalnie użytkowany to zwykle

PIĘĆ do OŚMIU LAT PRACY BEZ POTRZEBY WYKONYWANIA CZYNNOŚCI SERWISOWYCH

związanych z wymianą szczotek.

Bardzo istotnym elementem silnika odkurzacza Husky jest :

 

BY-PASS czyli ODPROWADZENIE BOCZNE ZASYSANEGO POWIETRZA 

To specjalnie wyprofilowany kanał, odprowadzający zassane przez turbinę powietrze z boku TAK, BY NIE PRZELATYWAŁO PRZEZ PRACUJĄCY KOMUTATOR SILNIKA !  Pomysł i jego realizacja NIEPORÓWNYWALNIE ZWIĘKSZA ŻYWOTNOŚĆ JEDNOSTKI NAPĘDOWEJ , ponieważ zassane powietrze zawiera mikrocząsteczki pyłów, mające wpływ na jakość połączeń szczotek dostarczających prąd z wirującym komutatorem - elementem odbierającym napięcie. 

Dodatkowym czynnikiem dbającym o czystość środowiska pracy komutatora jest pracujący na wale silnika , niezależnie napędzany :

WENTYLATOR KOMUTATORA

Ten element sprawia, iż tak zabezpieczony przed zapylonym powietrzem silnik pracuje bezawaryjnie oraz nie wymaga częstych przeglądów w celu poprawienia sprawności jego pracy ( czyszczenia, smarowania, powtórnego wyważania ) . Szczególnie ten ostatni czynnik sprawiał, iż naprawa uszkodzonych odkurzaniem cementu lub gipsu zespołów napędowych była bardzo trudna LUB WRĘCZ NIEMOŻLIWA. Fragmenty zbrylonych substancji ( np.: resztki gipsu po zacieraniu ścian + duża wilgotność powietrza w deszczowy dzień ) powodowały zjawiska popularnie zwane "biciem" wywołane nierównym obciążeniem łopatek wirnika.

Wprowadzenie do produkcji jednostek napędowych wyposażonych jak wyżej opisano, spowodowało ujawnienie jeszcze jednej zalety :

WYJĄTKOWO CICHA PRACA ZESPOŁU NAPĘDOWEGO

w połączeniu z dodatkowymi elementami wyciszającymi, zastosowanymi w konstrukcjach jednostek centralnych umożliwiły MONTAŻ GNIAZDA WYLOTOWEGO W DOWOLNYM MIEJSCU BUDYNKU. To ważne szczególnie dla właścicieli budynków położonych w bliskim sąsiedztwie z innymi posesjami mieszkalnymi.

 

Dzięki zastosowaniu w silnikach Husky wyżej opisanych usprawnień, bez obaw i z prawdziwą dumą możemy napisać :

GWARANCJA NA SILNIK WRAZ Z TURBINĄ WYNOSI 5 LAT !

i  życzyć Państwu przyjemnego użytkowania  !

 

Importer: HUSKY POLSKA  RAM MARCIN GÓRNIK
Nasz adres: ul. Czachowskiego 4, 26-600 Radom, tel.: 48 / 36-33-194. fax 48 / 362-90-45
e-mail: ram@ram.pl