zasada działania

 

 

 

Prawa autorskie do rysunku posiada firma RAM MARCIN GÓRNIK      

Wiadomości ogólne

Centralny odkurzacz jest urządzeniem ułatwiającym zachowanie w domu czystości i higieny

W skład systemu centralnego odkurzania wchodzi agregat (urządzenie zasysające powietrze) umieszczony w jakimś pomieszczeniu gospodarczym,  połączony rurami z gniaz­dami ssącymi, rozmieszczonymi w różnych miejscach obsługiwanego budynku. Sprzątający posługuje się wężem „uzbrojonym" w rurę teleskopową i szczotkę odpowiednią do zamie­rzonego rodzaju sprzątania.

Uruchomienie agregatu następuje automatycznie po wetknięciu węża w gniazdo ssące, bądź za pomocą włącznika przy uchwycie węża . Kurz i zanieczyszczenia są zasysane w sprzątanym pomieszczeniu i przenoszone systemem rur do agregatu. W agregacie następuje osadzenie kurzu w pojemniku a oczyszczone przez filtr zużyte powietrze wydalane jest na ze­wnątrz budynku.

Odkurzanie może być wykonywane na „sucho" - zbierane są wówczas zanieczyszcze­nia suche ( jak przy tradycyjnym odkurzaniu ) lub na „sucho - mokro" - instalacja ssąca i agregat są wówczas przystosowane również do zbierania płynów ( np. przy praniu dywanów . myciu tapicerki , posadzek i t p )

 

 

Zalety centralnego odkurzania to:

• Jakość - dzięki dużemu podciśnieniu centralny odkurzacz skutecznie zbiera zanieczyszcze­nia z oczyszczanych powierzchni. Najmniejsze drobiny kurzu wraz z żyjącymi w nich nie­bezpiecznymi dla zdrowia roztoczami , których nie jest w stanie zatrzymać filtr , są usuwane na zewnątrz budynku - jest to szczególnie ważne dla alergików.

• Cisza - odkurzanie nie przeszkadza w prowadzeniu rozmowy , słuchaniu muzyki czy odpo­czynku innych osób

• Wygoda - nie trzeba „holować" za sobą odkurzacza z pomieszczenia do pomieszczenia , z piętra na piętro.

Przy wszystkich swoich zaletach systemy centralnego odkurzania są stosunkowo tanie Koszt instalacji nie przekracza 1% kosztu budynku

Uwaga: Systemy centralnego odkurzania nie nadają się do zbierania kurzu budowlanego Wapno, cement, gips mogą spowodować zatkanie się rur ssących i zatykanie filtrów agregatu

 

          

Importer: HUSKY POLSKA RAM MARCIN GORNIK
Nasz adres: ul. Czachowskiego 4, 26-600 Radom, tel.: 48 / 36-33-194. fax 48 / 362-90-45
e-mail: ram@ram.pl